شعر طنز:
مجادله در ادبيات بر سر يک خال!

حافظ:
 اگر آن ترک شيرازي به دست آرد دل ما را                    به خال هندويش بخشم سمر قند و بخارا را

صائب تبريزي:
اگر آن ترک شيرازي به دست آرد دل ما را                       به خال هندويش بخشم سر و دست و تن و پا را
هر آن کس چيز مي بخشد ز مال خويش مي بخشد           نه چون حافظ که مي بخشد سمرقند و بخارا را

شهريار:
اگر آن ترک شيرازي به دست آرد دل ما را                       به خال هندويش بخشم تمام روح و اجزا را
هر آن کس چيز مي بخشد به سان مرد مي بخشد            نه چون صائب که مي بخشد سر و دست و تن و پا را
سر و دست و تن و پا را به خاک گور مي بخشند              نه بر آن ترک شيرازي که برده جمله دل ها را

طنزي که همينک! به دستمان رسيد:
خانم فاطمه دريايي هم در ادامه اين مجادله نوشته است:
اگر آن ترک شيرازي به دست آرد دل ما را                   خوشا بر حال خوشبختش به دست آورد دنيا را
نه جان و روح مي بخشم نه املاک بخارا را                    مگر بنگاه املاکم؟ چه معني دارد اين کارا؟!
و خال هندويش ديگر ندارد ارزشي اصلا                       که با جراحي صورت عمل کردند خال ها را
نه حافظ داد املاکي، نه صائب دست و پاها را                فقط مي خواستند اينها بگيرند حال ماها را!

و طنزي ديگري که هم اکنون! به دستمان رسيد:
آقاي محمدحسين شيباني ( مجنون ) در ادامه نوشته است:
اگر آن ترک شيرازي به دست آرد دل ما را                     نبخشم همچو حافظ من سمرقند و بخارا را
کنم تحسين خالق را به اين مخلوق زيبايش                   نه چون صائب کنم اهدا سر و دست و سر و پا را
تبارک گفت و مي گويم به شکري مدح باري را               نه همچون شهريار بخشم تمام روح و اجزا را
بگويم من به آن خواهر مگو با تيغ جراحي                     ز بيخ و بن براندازند اينک خال عذرا را
و مجنون اين چنين گويد گذشته دور مهرويان               جوانان اين زمان گردند دور دخت پولدارا!
نه بر حُسن و نه بر خالش فقط باباي پولدارش                 کند مفتون و دلداده تمام اين جوان ها را
گذشت ديگر زمان خال و ناز و عشوه دختر                   دو دستي مي کنند تقديم آن بانوي زيبا را!

و اين داستان همچنان ادامه دارد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

KCT.BL everything محققین مجمع منہاج الصادقین روندو euroeghamat.com/fa/ آرش دانلود remapdoctor نکات آموزنده زندگی کردن freefilm-download2.parsablog.com شبنم گل مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب